Jednotný čas

Jednotný čas

jednotny_cas_full.pngSystém jednotného času je soustava synchronizovaných hodin, které zobrazují jednotný čas. Tuto soustavu tvoří přesné hlavní hodiny, které slouží jako zdroj časové informace, a jedny nebo více podružných hodin, které tuto informaci přijímají pomocí elektrických impulzů a zobrazují uživatelům. Systémy jednotného času se využívají v nemocnicích, školách, továrnách, na letištích a nádražích. Kromě podružných hodin mohou hlavní hodiny řídit i zvukovou signalizaci (školní zvonky, signalizaci pracovních směn v továrnách), zařízení pro kontrolu docházky, zapínání a vypínaní strojů a pod.

Modul řízení řídí až 256 kusů podružných hodin pro jednotný čas. Systém je určen pro příjem DCF nebo GPS signálu, který je zpracován na údaj o přesném denním čase a datu. Tyto údaje jsou dále posílány po rozhraní RS485 do podružných hodin s přesností do 100ms. Čas si modul počítá v samostatném obvodu a signálem DCF se pouze aktualizuje. 

Funkce řídícího modulu je zálohovaná baterií. Přechod letního resp. zimního času je automatický a to i ve verzi s GPS. Uvnitř modulu jsou 4 relé pro spínání výstupů, které jsou programovatelné. Jedno relé slouží pro přepínání vstupů napájení (síť/UPS). Systém umožňuje programovat přes tento modul jednotlivé hodiny resp. jejich funkčnost (čas, datum, teplota, dobu zobrazení jednotlivých údajů a časové pásmo). Připojení k PC je prostřednictvím USB rozhraní. Nastavení celého systému jednotného času se provádí v programu, který je součástí dodávky a má intuitivní ovládání.

Modul řízení je dodáván ve verzi konstrukce na DIN lištu, na zeď nebo do 19" 2U (4U) RACK.

Na přání je možné propojení systému jednotného času se sportovní časomírou. Tím je umožněno zobrazování na zvolených hodinách, kromě denního času i času hry nebo přestávky.