Časomíra

Stopky - Fotobuňky - Snímač startovní pistole

Představujeme nový světelný ukazatel pro bobové dráhy. Jedná se o moderní časoměrné zařízení, které zobrazuje aktuální rychlost bobu projíždějícího měřeným úsekem.

Pro měření přesné rychlosti jsou použity infračervené fotobuňky. Rychlost projíždějícího bobu je zobrazena s přesností na desetiny km/h na přehledném světelném ukazateli. Ten je konstruován pro venkovní povětrnostní podmínky. Naměřený údaj svítí na panelu několik desítek vteřin a následně zhasne.

SU 535 jsou standardní šestimístné stopky, určené pro přesné měření a zobrazování času. Displej je složen z elektromechanických zobrazovacích prvků, které mají velmi malou spotřebu elektřiny a svojí konstrukcí zaručují velmi dobrou čitelnost.

Cílová elektronická fotobuňka pracuje na principu vyhodnocování světelného paprsku v infračerveném spektru. Elektronickou část tvoří vysílač a přijímač. Světelný paprsek vysílače je pulzně modulován, což zajišťuje nízkou spotřebu a vysokou odolnost přijímače proti poruchám, způsobeným okolním osvětlením. Vysílač i přijímač jsou napájeny čtyřmi články AA, nebo je lze napájet po kabelu od stopek.

Časomíra SU481 umožňuje připojení snímače výstřelu a dalších vstupních čidel-tlačítek. Jako zobrazovací prvek je použit sedmisegmentový vysocesvítivý LED segment o výšce znaku ??cm. Naměřená data se dají přenášet pomocí COM/USB portu do PC.

SU 533 jsou standardní šestimístné stopky, určené pro přesné měření a zobrazování času, čísla závodníka a kola. Displej je složen z elektromechanických zobrazovacích prvků, které mají velmi malou spotřebu elektřiny a svojí konstrukcí zaručují velmi dobrou čitelnost.

Spolehlivé cílové infračervené fotobuňky (vysílač a přijímač) zajišťují svojí konstrukcí mimo jiné i vysokou odolnost vůči světelným poruchám a malou spotřebu elektrické energie. Se základní optikou (viz foto) fungují do 20 m, se speciální až do vzdálenosti 100 m.